home stacja wolimierz o nas repertuar warunki techniczne petit divadlo fundacja festiwale archiwum napisali o nas ogłoszenia linki kontakt deutsch english espanol Międzyplanetarne Królestwo Sztuki WOLIMIERZ

home / repertuar / anielicje

ANIELICJE

premiera: Bremen , Festiwal Teatralny - IX, 2001

scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk i Darek Lech

muzyka: Włodek Kiniorski

scenografia: Iza Pachulska

aktorzy: Darek Lech, Wiktor Wiktorczyk, Jemiołka, Jola Walter, Adrian Zajączek, Łukasz Runge, Andrzej Kępiński, Artur Grochowiecki, Karol Pachulski.


Masz do skrzydeł przywiązaną Złotą rybę.

Gdy odfruniesz serce jej przestanie bić.

Słuchaj ptaku w klatce nie jest ci najgorzej.

Źle jest wtedy kiedy nie chce się już żyć.

Fragment utworu Włodka Kiniorskiego do słów Jacka Bieleńskiego - motyw przewodni spektaklu. Spektakl jest o rozdarciu człowieka między tym co ziemskie i materialne, a tym co niedotykalne i upragnione. Anielicja - Duchowa Policja - daje człowiekowi szansę ulecieć, spełnić jego nierealne marzenia, znależć się w świecie Aniołów. Człowiek zostaje skazany na anioła. Doświadcza, że Raj jest Tu i Teraz. Spektakl "Anielicje" może być grany w plenerze, a także w budynku. Możemy "zaanimować" cały budynek teatru, czy Domu Kultury - akcja dzieje się wówczas przy wejściu, w korytarzach, wśród widowni i na scenie. W spektaklu muzyka grana jest na żywo przez aktorów i muzyków.

powrót do początku