home stacja wolimierz o nas repertuar warunki techniczne petit divadlo fundacja festiwale archiwum napisali o nas ogłoszenia linki kontakt deutsch english espanol Międzyplanetarne Królestwo Sztuki WOLIMIERZ

home / repertuar / yeshe

YeShe

Projekt artysty muzyka Antoniego "Ziuta" Gralaka. Korzenie tej muzyki sięgają do legendarnego Tie Break. Słychać w nim instrumenty i głosy przyjaciół z Universal Supersession, Graal, Plastic Bag, VooVoo, Soyka Trio + i całej graal'owej rodziny. Do nagrań zostały zaproszone gwiazdy, z którymi artysta współpracuje, jedni z najciekawszych artystów jakich możemy podziwiać na scenie: Justyna Steczkowska, Stanislaw Sojka, Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski. To co zwraca uwagę, to wyjątkowość tej muzyki, nie tylko ze względu na swój autorski charakter i indywidualny klimat, ale przede wszystkim nowatorskie podejście do dźwięku i tego co nazywamy brzmieniem: tie-break'owy groove, który rozpoznawalny jest we wszystkich projektach Gralaka. W niezwykły sposób łączą się elitarny artystyczny charakter z komercyjnym, poszerzając krąg odbiorców, dając ludziom o odmiennych gustach możliwość wspólnego przeżywania sztuki. Trudno zakwalifikować, opisać tę muzykę. Gralak nie tworzy w określonych konwencjach, jego muzyka to nowy gatunek. Możemy powiedzieć że muzyka została przygotowana przy pomocy podobnych środków technicznych jak muzyka elektroniczna, klubowa, ale gdy spróbujemy porównać te nagrania z innymi, tego rodzaju, to mimo wspólnych elementów nie znajdziemy w nich żadnego podobieństwa. Możemy zaliczyć ją do muzyki jazzowej, to jest jazz, ale gdy posłuchamy innych wykonawców tego gatunku to mimo wspólnych elementów nie znajdziemy w nich żadnego podobieństwa. Czego nie posłuchamy, będzie tak samo. To jest muzyka ORYGINALNA.
www.yeshe.art.pl

Płyta
muzyka: Antoni "Ziut" Gralak.
słowa: Jacek Bieleński, Antoni Gralak.
śpiewają: Antoni Gralak, Mateo Pospieszalski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Wojtek Waglewski, Majka & Cecylia Gralak.

Skład:

Antoni Gralak.....................bass, keyboard, sampling, programowanie

Mateo Pospieszalski........................................saksofony, flet schanay

Marek Pospieszalski.................................................................skrecze

Steffen Meder.............................................................................drums

Przemek Greger...........................................................................gitara

Stanisław Sojka........................................................................... violin

Wojtek Waglewski.......................................................................gitara

powrót do początku